masöz halkalı

Sanırız masöz halkalı arayarak bu sayfaya geldiniz, doğru mu? :-) Eğer Halkalı derken İstanbul içindeki ilçemizi kast ediyorsanız ve masöz ilanı arıyorsanız istanbul ilan sayfamıza gidebilirsiniz.

Öte yandan masöz masaj konularında bilginizi artırmak niyetindeyseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Her yazımızda genel dönük veya masöz veya sizin (masözün müşterisi) açınızdan bir konu başlığında bilgi veriyoruz, sizlerden gelen olumlu yorumlarla bu konudaki bilgi açığını ücretsiz hizmet vererek kapatmaktan mutluyuz!

Bilebileceğiniz üzere, depresyon günümüz modern dünyasında özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanların birçoğunun, farkında olsun veya olmasın, sorunlarının başında geliyor. Dilerseniz bu yazımızda masaj depresyon ilişkisini inceleyelim ve masajın faydalı katkılarından bahsedelim. :-) Nelere faydası var, görüyorsunuz. :-)

masöz halkalı – depresyon

Depresyon milyonlarca insanı hayatlarının belli aşmalarında etkileyen karmaşık bir olgudur. Kişinin kendi hayatını etkilemekle kalmayıp, çevresindekilerin de hayatını etkiler. Tek bir sebebi olmamakla birlikte aşağıdaki nedenlere dayandırılabilir:

 • Biyolojik tetikleyiciler ( genetik yatkınlık ve var olan koşullar)
 • Psikolojik tetikleyiciler ( ruhsal hastalıklar ve aşırı hassas kişilik tipleri)
 • Çevresel tetikleyiciler ( aile, iş ve sosyal yaşam)

Kronik depresyon geçirenlerde genetik yatkınlık olması konusunda kanıtlar artmaktadır. Yeni tanımlanmış SERT geninin depresyona yol açtığı, ve bu geni etkisiz hale getirerek kişinin depresyonun etkilerinden kurtulmasını sağlamaya yönelik ilaç çalışmaların sürdüğü söylenmektedir.

masöz halkalı – depresyon nedenleri

Depresyon herhangi birinin başına gelebilir, ancak bazı risk grupları belirlenmiştir.

Kadınların depresyona girme şansı erkeklere oranla 3 kat daha fazladır, ya da bu kadınların doktorlarına durumları ile ilgili daha açık olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Depresyona girebilecek muhtemel gruplar arasında:

 • Varolan bir hastalığı olanlar (diyabet, HIV vb.)
 • Madde bağımlılığı olanlar ( alkol, uyuşturucu, marijuana)
 • Yeni doğum yapmış kadınlar
 • Yaşlı popülasyon
 • Ergen popülasyon
 • Fiziksel engelliler

masöz halkalı – depresyon belirtileri

Aynı şekilde, depresyonun belirtileri ve semptomları da geçiren kişinin durumuna göre değişkenlik gösterir.

Kişiye özel belirtiler tanı koymada çok yardımcı olur. Semptomlar, bunlarla sınırlı olmamakla birlikte, şu şekildedir:

 • Üzgün veya boşlukta gibi hisler
 • Aktivitelere karşı azalmış ilgi ve istek
 • Uyku, iştah ve enerjide belirgin değişiklik
 • Değersizlik veya suçluluk gibi duygular
 • Ajite olmak veya yavaşlamak
 • Düşünme ve konsantre olmada güçlük
 • Ölüm veya intihara yönelik tekrarlayan düşünceler

masöz halkalı – masaj azaltmada yardımcıdır

Masaj depresyonun ilacıdır denemese de, bir depresyonu azaltmada yardımı dokunabilir.

Deri üstüne dokunarak, ruh halinde iyileştirme sağlayacak dopamin  ve seratonin salgılatarak, kortizol ve adrenalin gibi stres masöz halkalıhormonlarını azaltarak, noradrenalini ve ACHT (Adrenokortikoropik hormon) düşürerek bu azalmanın oluşacağını çalışmalar anlatmaktadır.

Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmenin kan şekeri değerlerini dengelediği, akciğer kapasitesini artırıp fazla miktarda hava solunumu sağladığı, ve dolayısıyla da depresyon geçirmekte olan kişiye fayda sağladığı gösterilmiştir.

Bu durumlar göz önüne alındığında, depresyon geçirmekte olan bir kişiye en iyi gelecek masaj İsveç veya rahatlamayı sağlayan Rahatlama masajı olacaktır.

Masaj sırasında ilgi kas tutulmalarında olup amaç onları rahatlatmaktır. Sürekli iletişim içinde olmalı ve sükunetli ortam bozulmamalıdır.

Kronik depresyon belirtileri veren müşteriler, problemlerinin tanımı ve azaltılması konusunda başka bir sağlık uzmanına yönlendirilmelidir.  Durum çok karmaşık olduğundan, bir doktora sorulmalıdır. Sakın bir masöze sormayın, masöz halkalı dahil :-) çünkü tıbbi alan daha farklıdır. Ardından psikolog, kişisel eğitmen, ve beslenme uzmanı devreye girmelidir.

Böylece yazımızı bitirdik, masaj ve depresyon odaklı bu yazı ile bilgi ve ufkunuzu genişlettiğimizi düşünüyoruz, diğer yazılarımızı okumayı unutmayın, arıyorsanız size uygun masöz halkalı bulmanız dileği ile!

ProMasöz – masöz halkalı için doğru bilgi alma sitesine geldiniz!

Eposta Adresiniz Adınız