masöz gebze

Tabii masöz gebze bulmak hiç kolay değil, istanbul’a yakın olsa dahi, gebze’de profesyonel masaj hizmetini kolay bulamayabilirsiniz. Tabii oldukları zaman gebze masözlerini istanbul ilan sayfamızda bulabilirsiniz.

Öte yandan siz istanbul’a gelmeyi düşünürseniz, ki gebze çok uzak değil :-), daha fazla çeşit arasından seçim yapabilir ve daha profesyonel ve keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Size bu yazımızda özel tay masajını ve bu masajın neden bu kadar özel yapanın ne olduğunu anlatalım. :-)

masöz gebze – tay masajı

Günümüzde çok çeşitli masaj teknikleri vardır. Ama bazılarının şahsi favorisi Tay masajıdır. Sanırım isveç masajı da ikinci favori olabilir, kişiye göre değişir tabii. :-)  Peki Tay masajı neden bu kadar özeldir?

Öncelikle kökeninden bahsedelim. Tay masajı aslında Tayland kökenli değildir. Hindistan’da doğmuş ve daha sonra Tay tıbbı yöntemi ile birleştirilmiştir. Bu terapi yöntemi rahipler tarafından hastalıkları önlemek ve de engellemek için uygulanırdı.

masöz gebze – nasıl bir terapi?

Şimdi, bu terapinin nasıl bir şey olduğundan bahsedelim. Tay masajını daha iyi anlamak için öncelikle Yoga’yı düşünün. Bu terapi Yoga’ya benzer. Ancak Yoga’dan farklı olarak terapistiniz size gerekli gerilme ve hareketleri yaptıracağından sizin bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Terapist ellerini, ayaklarını, bacaklarını ve dizlerini aynen yogaya benzerlikte, sizi şekilden şekle sokmak için kullanacaktır. Değişik masaj teknikleri kullanmak yerine (Örn: Petrisaj, öfloraj) aku-bası (akupunktur basısı) tekniğini kullanacaktır.

Bu sayede gergin ve tutuk kasları rahatlatacaktır. Aynı zamanda eklemlerinizi hareketlendirmeyi de hedefleyecektir. Masaj tipi dokunuşlar çok çok az kullanılır.

masöz gebze – kaslar

Aku-bası yöntemini kullansa da bu terapi yine de çok rahatlatıcı ve enerji vericidir. Kaslarının toparlanmasını isteyen kişiler için idealdir. Kaslarını uzatmak ve eklemlerini hareketli hale getirmek isteyen kişiler için de idealdir.

masöz gebzeBu terapiyi gergin kaslarımı toparladığı için bazıları çok severler. Rahatlama hemen hissedilmeyebilir.

Aslında birçok insan daha çok terapiden bir gün sonra hissetmeye başlar. Ancak terapi esnasında ve sonrasında kendini daha rahatlamış, dinginleşmiş ve enerjik hisseder.

Tay masajında terapist çoğunlukla ya hiç ya da çok az yağ kullanır. Kıyafetlerinizi de çıkarmanız gerekmez. Rahat bir şeyler giydiğiniz sürece masajı yaptırabilirsiniz. Ancak sizi çok sıkı saran elbiselerden kaçının, çünkü bunlar hareketliliğinizi engelleyecektir.

Rahat ve bol bir şeyler giyinin. Bazı spa merkezleri size kendilerinin özel kıyafetlerini giydirir. Bu da iyidir. Masajın uzunluğu sizin isteğinize bağlıdır. Yarım saatten 1 saate kadar çıkabilir.

Genel olarak Tay masajı stres azaltır ve kaslarınızı gevşetir. Sizi genel olarak bir iyilik hali katar. Bunu yapan masöz gebze, hatta masöz istanbul bulmak çok zordur. :-) Ancak terapist eklemlerinizi oynatacağından, eklem hareketliliğiniz de artacaktır. Diğer masajlar gibi kan dolaşımınız da hızlanacaktır.

masöz gebze – düzenli masaj

Düzenli masaj sağlığınız için çok faydalıdır. Masaj yenilenmişlik hissini ve stresle başetmenizi sağlayacak ekstra enerjiyi size verecektir.

Her gün hissettiğiniz halsizliğin fiziksel ve psikolojik etkilerini de azaltacaktır.

Umarız masöz gebze başlıklı ve özel masaj üzerine bu yazımızı beğendiniz ve sosyal medayada arkadaşlarınızla paylaşacaksınız, şimdiden teşekkürlerimizle…

ProMasöz – masöz gebze arıyorsanız doğru siteye geldiniz!

Eposta Adresiniz Adınız