masaj salonu

Sizin için masaj yaptırmak yer alternatiflerinden birisi masaj salonu olacaktır. Kendi evinizde, masöz yerinde veya masaj salonunda hizmet almanın farklılıkları vardır.

Masajın, binlerce yıldır sağlık ve şifa kaynağı olduğu tartışmaya yer vermeyecek şekilde kanıtlanmış bir gerçektir. Bu süreçte bir çok farklı masaj teknikleri uygulanmıştır. Masaj terapileri sadece sağlık sorunları nedeniyle acı çeken insanlar için değil, sağlık sorunu olmasa bile rahatlamak ve rahatlatıcı bir masaj keyfi yaşamak için de tercih edilmektedir.

Masaj, söylenenin aksine sadece zengin insanların gücünün yetebileceği bir lüks veya paranızı boşa harcadığınız sıradan bir şey değildir. Bir masaj veya spa salonuna gittiğinizde elbette belirli bir ücret ödersiniz, ancak sağlayacağınız fayda ödediğiniz paradan çok daha fazla olacaktır. Bu nedenle masaj için özel yerlere gitmek iyi bir fikir olabilir.

Fakat bir masaj salonu için ideal tüm gerekli şeylerin neler olduğunu da dikkate almak gerekir. Peki bir yerin rahatlatıcı bir masaj keyfi için ideal olduğunu nasıl bilebilirsiniz? İdeal masaj veya spa salonunun sahip olması gereken şeyler aşağıda yer almaktadır.

masaj salonu – ideal olarak olması gerekenler 

İlk olarak mekânın dış görünümü ve eşyaların ne şekilde yerleştirildiği önemlidir. Masaj yaptırdığınız alan da çok önemlidir çünkü daha sakin ve rahat olmanıza katkıda bulunur.  Eğer masaj yaptırdığınız alan güzel görünmüyor ve karışıksa masajdan da keyif alamayacağınız aşikârdır.

masaj salonuMasaj için ideal bir yer aynı zamanda tüm gerekli ekipmanları da bulundurmalıdır. Örneğin, masaj veya spa salonunun shiatsu masaj koltukları gibi farklı tiplerde masaj koltukları bulundurması gerekir. Bu gibi ekipmanların olması bir terapiste masaj yaptırmak istememeniz durumunda diğer seçenekleri de göz önünde bulundurma imkânı sağladığı için önemlidir.

Ayrıca, masaj masaları, masaj yastıkları, kol dayama ekipmanları, diğer araçlar ve losyon, jel, havlu, dezenfektan, kitap, dergi v.b. aksesuarlar da mekânda (masaj salonu)bulunmalıdır.

Son olarak, ideal bir masaj veya spa salonunda mutlaka profesyonel ve lisanslı bir terapist olmalıdır. Kaliteli masaj hizmeti verme görevlerinin dışında, yaptıkları masaj terapisi hakkında bazı faydalı bilgiler de verebilmelidirler.

Bir masaj salonu bu profesyonel kişiler olmadan asla tamamlanmış sayılmaz. Emin olmanız gereken şeylerden biri de budur. Unutmayınız ki düzenli eğitim almamış bir kişiye, değişik masaj teknikleri uygulatarak, masaj yaptırmanız sizin açınızda problemlere neden olabilir.

Dolayısıyla, masaj yaptırmak için bir yere gittiğinizde, ideal bir yer olup olmadığını zaten biliyor olacaksınız. Mekânın, rahatlamak ve gevşemek için uygun olup olmadığını kolayca tespit edebilirsiniz. İdeal bir mekân ararken zamandan tasarruf etmek için, öncelikle  arkadaşlarınızdan yardım isteyebilir veya internette kısa bir araştırma yapabilirsiniz.

masaj salonu – pazarlaması nasıl yapılır

Bir masaj salonunun pazarlama çalışmaları tamamen reklam için harcayacağınız paranın doğru yere harcanmasıyla ilgilidir. Basit bir mesajı, her tarafta ve her yerde adeta bir bombardıman yapar gibi, reklam için kullanmaktansa iyi hedeflenmiş reklam çalışması, özellikle yapılan yatırım açısından bakıldığında, daha fazla dönüş sağlayacaktır.

Akıldaki birkaç önemli şey ile, saçma şeyler yapmadan, başarılı bir masaj salonu pazarlama kampanyası yapabilirsiniz.

masaj salonu tanıtım ana adımlar

masaj salonu – Hedef Belirleyin

Her pazarlama kampanyası bir amaca, hedefe veya vizyona gerek duyar. Pazarlama faaliyetleriniz için gerçekçi beklentiler içinde olmak önemlidir. Böylece sonuçları izleyebilir ve istenilen sonuçlara ulaşarak motive olabilirsiniz.

Bu hedef X sayıda müşteri kazanmak, müşteri sadakat oranını arttırmak veya en basitinden marka bilinirliliğinizi arttırmak olabilir. Aradığınız şey için bir fikriniz olduğunda, bu sonuçları elde etmek için ne yapılması gerektiğine karar vermek daha kolaydır.

masaj salonu – Plan Hazırlayın

Kampanyanızı programlayan ve reklam araçlarının seçimini içeren bir hareket planı hazırlayın. Genellikle araçların çeşitliliği tek bir seçenekten daha çok işe yarar çünkü müşteriler çeşitli biçim ve şekillerdeki reklamlara daha açıktır. Sadece tek bir alanla kendinizi sınırlarsanız potansiyel yeni müşterileri de kaçırabilirsiniz.

Eğer yapmamışsanız, işyerinize, vitrin görselleri olan, vinyl afişler içeren bir tabela taktırabilir, giriş kapınızın üstüne asabilir, veya daha kırsal bir alanda iseniz bahçe tabelaları, ilan panoları v.s. kullanabilirsiniz.

masaj salonu – Bütçe Belirleyin

Bir masaj salonunun pazarlama faaliyetlerinde bu oldukça kritik bir kısımdır. Eğer ilk genel pazarlama kampanyanız ise, mümkün olan başarılı reklam yöntemlerini yakalamak da kolay olacaktır. Şirket olarak bir bütçenizin olması, seçeneklerinizi, hedef marketinizin daha büyük bir kısmına ulaşan ve daha iyi dönüş yapan seçenekler olarak elemenizi gerektirecektir.

Pazarlama faaliyetlerinizin ve giderlerinizin sonuçlarını ölçülebilir değerler ile takip edebildiğinizden emin olmalısınız.

masaj salonu – İyi Teklifler Belirleyin

Pazarlama, sadece pazarladığı iş kadar başarılı olabilir. Bu nedenle reklamlarınız yeni müşterilere önerilecek özel ve benzersiz şeyler içermelidir. İşinizi rakiplerinizden neyin ayırdığını düşünün.

Farklı tip bir masaj mı öneriyorsunuz? Özel grup indirimleriniz var mı? Mobil masaj servisi veriyor musunuz? Sizi benzersiz yapan ve farklı kılan ne varsa belirtin ve bunları promosyonlarınızda kullanın. Böylece işiniz ayakta kalabilir.

masaj salonu – Güvenilir Bir İfadeniz Olsun

Masaj gibi hizmet sektörlerinde, müşteriler size güvenebileceğinden emin olmalıdırlar. Reklamlarınızda güvenilir ve  dürüst olarak itibarınızı yükseltin. Müşterilerinize profesyonel hizmet verin, referanslar sağlayın ve nazik, sakinleştirici ellerle hizmet edin. Müşterileriniz, sizin onları daha iyi hissetmenizi sağladığınızı görünce, daha rahat bir şekilde sizden randevu talep edeceklerdir.

Pazarlamanın harika yanlarından biri de her iş için farklı olması. Böylece sizin yöntemleriniz rakipleriniz için ister istemez işe yaramayacaktır. Kendinizi farklı konumlandırın ve masaj salonunuz için daha önce denenmemiş farklı bir yöntem tanımlayın. Böylece durdurulmanız zorlaşacaktır.

ProMasöz – masaj salonu konusunda bilgi için doğru adres

Eposta Adresiniz Adınız