istanbul masöz bayanlar

Eğer istanbul masöz bayanlar arıyorsanız doğru adrese geldiniz. ProMasöz size İstanbul gibi büyük bir şehirde kaliteli ve profesyonel masöz bilgilerini sunmaktan mutluluk duyar.

istanbul masöz bayan – hedef belirleyin

Ne sıklıkla masaj yaptırmalıyım? – Bu soru stüdyoda sıklıkla sorulan ve cevap vermeden önce beni düşünerek nefessiz bırakan bir sorudur. “Ne zaman istiyorsanız” veya “ ne zaman ihtiyacını olursa” diye cevap verebilirim ama sorunun tam cevabı bu olmaz. Haftada bir, iki veya ayda bir desem de neden böyle dediğimi anlamayacağınız için yine doğru cevap olmaz.

Daha önce masaj yaptırmış herkes kasılmış ve gerilmiş kaslarının ve stresinin masajla nasıl rahatladığını, özellikle istanbul masöz bayanlar aracılığı ile, zihin ve bedenin de nasıl gevşediğini bilir. Bu duygu siz takviminizde yer bulabildiğiniz sürece ve sağlıklı yaşam planınızın bir parçası haline geldiği sürece, daha iyi sonuçlar elde etmek için tekrarlanmalıdır.

istanbul masöz bayanlar – hizmet

Ünlü masaj yazarı Sandy Fritz’e göre kişilerin masaj servisi almalarının üç temel nedeni vardır. Bu sebep netleştirildiğinde hedefleri koymak ve geleceğe yönelik iyileşme planları yapmak kolaylaşır.

Bu üç temel neden şöyledir:

  •  Hafifletici Bakım
  • Kondisyon Yönetimi
  • İyileştirici Değişiklik

istanbul masöz bayanlar – hafifletici bakım

Koruyucu bakımın iki anlamı vardır. Birincisi masajı kendini şımartmak için kullanmak, ikincisi de kronik hastalığı olanlara veya bakımevinde bulunanlara terapi olarak kullanmaktır. İkisi çok farklı durumlar olsa da, masajın masöz bayanlaramacı aynıdır.

“Hafifletme” sözcüğü acıyı azaltmak için kullanılır. İlk bahsedilen şımartılma amacında hedef rahatlama, kişinin hayatında stresi ve problemli durumu azaltma (evlenme veya doğum günü gibi) olabilir.

Bazı kişiler senede bir kez masaja, örneğin istanbul masöz tarafından yapılacak, bir hediye olarak verildiğinden veya tatilde olduklarından gidebilirler.

Bakımevinde olanlar veya kronik hastalığı olanlar için de masaj yine stres atma ve rahatlama amaçlıdır. Masaj hastalığı iyileştiremez veya durumu hafifletemez. Ancak kişinin acı çekmesini hafifletmek ve mümkün olduğu kadar rahat hissetmesini sağlamak esas amaçtır.

Tek bir masaj seansı ile kişinin durumunda kalıcı veya geçici bir değişiklik üretmek mümkün olmaz (yılda bir kez alanlar için – masöz bayanlar). Aynı şekilde varolan bir hastalığı da bu şekilde rahatlatamazsınız. Bu tip masajın amacı ağrı ve strese dayalı sıkıntıları azaltmak için masajı sağlığın bir bütünü olarak görmektir.

istanbul masöz bayanlar – kondisyon yönetimi

Masaj terapisinde en yaygın yaklaşım kondisyon yönetimidir ve öncelikle de stres yönetimidir.

Diyelim ki tam zamanlı bir işiniz var, aileniz var ve de üniversitede ders almaya başladınız. Her hafta masaj için zaman bulmanız istanbul masöz bayanlarzor olsa da, rahatlamak ve odaklanmak için birkaç ay arayla terapistinize bir ziyaret ayarlamak zor olmayacaktır.

Hayatınızdaki stres veren durumlar değişmemektedir, anca 1-2 ayda bir alınan masaj işlerin daha kötüye gitmesini engelleyecektir. Bunu aracınıza yaptırdığınız bakım gibi düşünün.

Aracınızın yağını belli aralıklarla değiştirirsiniz ki rahat çalışabilsin.

Değiştirmediğiniz zaman (ya da stresinize ara vermediğiniz zaman) aracın parçaları dağılmaya başlayacaktır.

Kondisyon yönetimi skolyoz gibi kas iskelet problemlerinde  çok işe yarar. Omurgadaki bu anormal eğimden kaynaklanan ağrı ve esneklik kaybına masaj çok iyi gelmektedir. Yanlış dizilmiş kemikler sonucu sürekli gerilen kasların ağrısına da yine masaj rahatlık verir.

Skolyoz çeşitli medikal çözümlerle iyileştirilebilir. Masaj da bu süreç boyunca olabilecek ağrı ve stresi azaltacaktır. Durum düzeltilebilir ve masaj da kötüleşmesini engeller.

istanbul masöz bayanlar – iyileştirici değişiklik

Bu masaj yaklaşımı vücudun parçalarına tek tek yaklaşmak yerine bir bütün olarak bakar. En çok kaynak gerektiren (zaman, para ve yaşam biçimi) masaj türü budur çünkü birbirine yakın yapılmış üst üste seansları gerektirir.

Kronik bir durumu düzeltebilmek için aylarca haftada 1 ila 4 seans yapılması gerekebilir.

Bunun en iyi örneği  6 ay boyunca hafif-orta şiddette alt sırt ağrısı çeken bir danışanın hikayesidir. Eğer durum daha uzun süredir devam ediyorsa, tedavi de daha uzun sürecektir.

istanbul masöz bayanlar – esneklik

Masaj, deneyimlenen ağrıda değişiklik sağlarken esnekliği de artırır. Eğer, kişi ağrısına sebep olan diğer koşulları indirgemiyor ise (örneğin kutuları kaldırma şekli) masajın iyileştirici etkisi de geçici olacaktır. Bu sebeple kişi durumu masajla iyileştirmek için yeniden kondisyon iyileştirme masajına geri dönecektir.

Bu yaklaşım seçeneklerini terapistiniz ile konuştuğunuza emin olun. Harika bir masaj almak sadece terapistinizin masaj tekniklerini uygulayışı ile ilgili değildir.

Aynı zamanda sizin ve terapistinizin veya masöz bayanlar ile aranızdaki arasındaki iletişim de önemlidir. Danışma sırasında sorularınızı dürüstçe sorun ve gerekirse notlar alın. Hedeflerinizi bilerek gelirseniz sonuçlara ulaşmak daha kolay olacaktır.

Umarız istanbul masöz bayanlar başlıklı yazımız ilginizi çekmiş ve sonuna kadar okumuşsunuzdur. Size masaj masöz konularında yol göstermekten mutluyuz!

ProMasöz – istanbul masöz bayanlar için doğru sitedesiniz!

Eposta Adresiniz Adınız