etiler masaj

Tabii etiler masaj arıyorsanız bir masaj salonu veya profesyonel masöz tercih edebilirsiniz. Etiler İstanbul’un gözde semtlerinden biridir ve sınırlı sayıda kaliteli hizmet sunan profesyonel uzman bulmak mümkündür.

Her şeyden önce bilgili ve farkında olarak araştırma yapmak, farklı seçenekleri akıllıca kıyaslamak en doğru olanıdır.

Piyasada bulunan onlarca ilan arasından size en uygunu bulmak için bilgili ve deneyimli kaynaklardan ki, ProMasöz onlardan biridir, danışmanlık almanız faydanızadır. Sunduğumuz bir çok temel bilgi ve servis ücretsiz olmakla birlikte, profesyonel ve kapsamlı ve/veya zaman alan çalışmaları ücret karşılığı yapmaktayız.

Bu yazımızda özel bir alan olan refleksoloji konusuna odaklanalım, nedir ve kendinize nasıl yapabilirsiniz üzerine bilgi verelim. Bu konuda ProMasöz bünyesindeki konu uzmanı Ayşe Hanım’ın yazdıklarını ileteceğiz. :-)

etiler masaj – refleksoloji

Refleksoloji doğuda, özellikle de Asya’da çok yaygındır. Eski Çin iyileştirme tekniklerinden gelir ve her yaştan insanın genel sağlığı ve iyilik hali için uygulanır.

Size bununla ilgili daha fazla vereceğim, neden önemli olduğunu ve ve sağlığınız için bu eski yöntemi kendinize nasıl uygulayacağınızı anlatacağım.

Refleksoloji vücudunuzdaki chi veya enerji akımını zahmetsiz ve etkili biçimde dolaşacak hale getirmek için tasarlanmış bir yöntemdir. Tabii bunu çok az sayıda etiler masaj salonunda veya etiler masözde bulabilirsiniz. El ve ayaklarda bulunan bası noktalarına odaklanır.

Parmak eklemleri, taşlar veya başka araçlar kullanarak bası noktaları uyarılır ve bu sayede durgun chi akımı harekete geçirilerek doğal vücuttaki onarım gücü ortaya çıkarılır.

etiler masaj – vücut yapısı

Vücutta beyinden çıkıp parmak uçlarına ve de ayak parmak uçlarına ulaşan ve vücudun her iki tarafında da bulunan 5 meridyen çizgisi bulunur.

Meridyen çizgileri röntgen ile görünemez ancak çok gerçektirler ve vardırlar.Bu etiler masajmeridyen çizgilerinden geçen chi ya da enerji size yaşam kaynağınızı ve günlük yaşam enerjinizi verir.

Meridyen çizgileri kalp, ciğerler, böbrekler, pankreas, safra kesesi, mide, karaciğer, ince ve kalın bağırsak, gözler, kulaklar, testisler, oveler gibi vücuttaki pek çok organa bağlanır.

Vücudun her değişik bölümünün meridyen çizgileri ile bağlantısı bulunur.

Tüm bu noktalar el ve ayaklarda birleşir. Dolayısıyla her el ve ayakta vücudunuzda bulunan değişik organların haritası bulunur.

Herhangi bir sebeple chi akımı bloke olduğunda (kötü beslenme, hareketsizlik, kötü duruş, yaralanma) bası noktalarına dokunulduğunda o organlarda ağrı ve katılık hissedilir.

Refleksoloji profesyonel biri veya kendiniz tarafından da yapıldığında, her organın chi akımı yerine gelir.Vücudu doğal iyilik haline geri getirmek refleksoloji masajının esas amacıdır.

Her kişi ve her vücut farklıdır, dolayısıyla herkesin masaja vereceği tepki de farklı olacaktır. Kimisi çok fazla ağrı hissedecektir.Genellikle bu dayanılması güç, keskin bir hissiyattır. Kimisi öfori benzeri tüm vücuda yayılan ani bir pozitif iç gıdıklayıcı his duyacaktır.

Masaja vereceğiniz tepki genel sağlık durumunuz ve vücudunuzda bulunan chi akımı ile ilişkilidir.Eğer fazla blokaj varsa, daha fazla acı hissedersiniz. İster etiler, ister başka bir yerde olun :-)

Acı hissetseniz bile masaja devam etmek önemlidir. Bu tip duyguları da bazen hissetmek gerekir, çünkü hepsi hayatın parçasıdır. Sonuçta acı azalacak ve sonunda yok olarak size çok daha fazla sağlık getirecektir.

etiler masaj – nasıl yaparım?

Öncelikle bir golf topu olun ve üzerinde tek ayağınız ile yavaşça durarak ayağınızın altındaki her noktada dolaştırmaya çalışın. Ağrı veya gerginlik hissettiğinizde o noktada topu tutun daha çok basın ve acı hissini derin nefes alarak duymamayı öğrenin.

Daha rahat ve iyi gelinceye kadar bunu her gün tekrar edin. Acıdan kaçmak bir işinize yaramayacaktır.

Vücudunuz acının da hayatın bir parçası olduğunu size anlatmaktadır. Daha çok çalıştıkça kendi kendinize masajda daha iyi hale geleceksiniz. Bu teknik her eliniz için de tekrarlanmalıdır.

Yazımızın sonuna geldik, umut ederiz ki etiler masaj başlıklı bu yazımızda farklı bir alan konusunda bilgi ve kültürünüzü artırma anlamında katkımız olmuştur, en içten sevgilerimizle.

ProMasöz – etiler masaj konusunda size yol ve yön gösteren adrestir!

Eposta Adresiniz Adınız