erotik masaj

Erotik masaj en özel ve romantik masaj türlerinden biridir. Sitemizdeki diğer yazılarda erotik masaj nedir ve nasıl yapılır konularında yazılar bulabilirsiniz.

Duygusal ve fiziksel rahatlama sağlayan erotik masaj aynı zamanda en çok tartışılan masaj türlerinden biridir. Farklı ülkelerde farklı anlayışla bazen izin verilmekte, bazen verilememektedir. Bu yazımızda erotik masaj yapmanın ülkelerde yasal olup olmadığı konusunda bilgi verelim.

erotik masaj – yasak mı?

Amerika Birleşik Devletleri’nin büyük çoğunluğunda erotik masaj fuhuşun bir türü olarak kabul edilir ve bu nedenle yasadışıdır. ABD’de masaj uygulaması, tedavi sınırları dışındaki uygun görülmeyen eylemleri engellemek amacıyla ilgili devlet kurumları tarafindan düzenlenir.

Örneğin New York eyaletinde masaj uygulaması üzerine yapılan düzenlemeler masaj için düzgün örtülmemiş kişilerin cinsel bölgelerine yapılan masajı ya da uygun giyinmemiş bir masör/masözün masaj uygulamasını, ‘ahlaksız davranış’ olarak kabul etmekte ve yasaklamaktadır.

Lisanslı bir masaj-üstyapı terapisti, yasalarca kendisine verilen hakla, aslında boyun ya da omuz masajından daha fazlasını istediğinden şüphelendiği bir müşterisine masaj yapmayı bırakabilir. Erotik masaj servisleri mevcut olmasına rağmen, gizlice tanıtım yapmakta ve nadiren kendi hizmetlerinden tam manasıyla söz edebilmektedirler.

erotik masaj – istisnalar vardır

Ancak, tüm bu düzenlemeler devlet düzeyinde zorunlu olmasına rağmen bir istisna vardır. Nevada eyaleti genelevleri yasaklamaz (ciddi ölçüde kısıtlar) ve bu işletmelerin bazılarında erotik masaj hizmetleri sunulur. Bunun yanında yerel gazeteleri de bir tür cinsel münasebet anlamına gelen escort servisleri ve “tensel masaj” reklamlarına yer verir.

Buna ek olarak Kanada´da, farklı eyaletlerde, çeşitli fuhuş türlerine ve erotik masaja izin verilir. Kanada´da ruhsatlı veya ruhsatsız çok sayıda ‘masaj salonu‘ vardır. Ruhsatsız salonlarda lisanslı terapistler çalışmaz ve genellikle erotik masaj hizmeti sunulur.

erotik masaj – avrupa’da vardır

Amerika kıtası dışında ise erotik masaj servisleri düzenli sanayi olma noktasında yasaldır. Amsterdam’ın ünlü Red Light (kırmızı ışık) Caddesi’nde marihuana satan kahve dükkanlarının yanında fuhuş da yasaldır. Hollanda erotik masajhükümeti seks-işçilerinin çalışmasına, sendikalaşmasına ve sosyal hizmetlerden faydalanmalarına izin verir. Hatta işçilerin ve müşterilerin sağlığı için STD (cinsel yolla bulaşan hastalıklar) testini zorunlu hale getirecek kadar ileri düzeyde onları destekler.

Yeni düzenlemeler ülke çapında yeni Red Light (Kırmızı Işık) bölgelerinin gelişimini engellese de, seks endüstrisi bu bölgede hala iyi ve canlıdır. Tahmin edilebileceği gibi iyi bir yasal, eski moda erotik masaj hizmetini temin etmek bu bölgede oldukça kolaydır.

Erotik masaj konusunda İngiltere’de tartışmalar yaşanmaktadır. Örnek olarak Milliyet gazetesinde çıkan haberi okuyabilirsiniz.

erotik masaj – uzak doğuda durum

Diğer ülkeler arasında Japonya, Tayland ve Yeni Zelanda erotik masaj cennetleri olarak öne çıkar. Japonya’nın fuhuş ile ilgili gevşekliğiyle meşhur, yalnızca tam birleşmeyi yasaklayan yasaları nedeniyle burada pek cok erotik servis mevcuttur. Örneğin bir kişi “sabun dünyası” temalı bir kulübe gidince burada tamamen sabunlanır ve kendisine ‘hizmet edilir’.

Japon hükümeti bu ve bunun gibi (tam birleşme olmayan) seks servislerine açıkça izin verir. Yeni Zelanda da kişinin masaj salonuna gittiği ve istediği türde masaj hizmeti alabileceği düzenli seks-ticaretine izin veren ülkelerdendir. Hollanda´ya benzer şekilde ülke, seks işçilerinin sağlık ve güvenliğini garanti altına alır ve fuhuş yalnızca ruhsatlı genelevlerde yapılabilir.

Tabi ki erotik masajın yasadışı olduğu pek çok ülke vardır. En bilineni Çin´in, düzenleyenin ölüm ile cezalandırılabileceği, seks işçiliğine sıfır tolerans tanıyan anti-fuhuş yasalarıdır. Görünüşe göre kimse “mutlu son”unu Pekin´de bulmayacaktır.

erotik masaj – ülkemizde durum

Ülkemizde masaj hizmeti yasaldır, öte yandan fuhuşa kaçan eylemler hangi isim altında olursa olsun yasal değildir. İki yetişkinin arasında yaşananları bilmek ve sürekli takip etmek elbette mümkün değildir, öte yandan masaj salonu adı altında seks ticareti yapmak hiçbir şekilde doğru değildir.

Hayatta herşeyde olduğu gibi, ölçüye ve dengeye dikkat etmek gerekir. Duygusal ve ruhsal rahatlama için erotik masaj deneyimini en az bir kere keyifli olarak yaşamanızı dileriz. Tercih sizin tabii. :-)

ProMasöz – erotik masaj konusunda bilgi adresidir   

Eposta Adresiniz Adınız