ankara bayan masaj

Eğer ankara bayan masaj arayışında iseniz doğru adrese geldiğinizi söyleyebiliriz. Sitemizde birçok yazı ile sizi masöz ve masaj konularında aydınlatıyoruz.

Masaj keyifle yaşanması gereken bir deneyim. Hele bir büyük şehirde örneğin ankara masaj arıyorsanız iyi araştırmanız ve iyi seçim yapmanız gerekir. Çok keyifli bir deneyim, yanlış yer ve/veya kişi seçimi ile kabusa dönüşebilir. Tabii ki masajı yakınınızdan (örneğin eş) veya profesyonel olarak uzmanından (masöz veya masör) alabilirsiniz. Herkesin yapabildiğini zannettiği, ama aslında uzmanlığın önemli ve çok büyük fark yarattığı alanlardan biridir.

Size verdiğimiz bilgilerle doğru seçimler yapmanızı ve doğru kararlar almanızı dileriz. ankara bayan masaj başlığı ile başladığımız yazımızı, dilerseniz masaj teorisi ile devam edelim. Yazının sonunda benzer yazılarımızın özetini sunalım.

ankara bayan masaj – teori

Eğer bir masaj terapisi uygulayıcısı olmak istiyorsanız (yani erkekseniz masör, bayansanız masöz), çeşitli teorileri kavrayabilmeniz gerekmektedir. Konuyla ilgili herhangi bir testi geçmeniz, masaj çalışmalarıyla ilgili okulda sınavlarınızdan yüksek not almak istiyorsanız veya lisans alma ile ilgili başarılı olmak istiyorsanız, masaj terapisi konusundaki detaylı bilgi önemlidir. Teori, lisans alma sınavlarının başlıca bölümüdür.

Masaj teorisi, iki uçlu bir konudur. Birisi sadece insanın anatomik yapısı gibi şeylere bakar. Bu, kan damarları, kaslar, deri ve iskelet yapısı gibi şeylerin tanım ve fonksiyonlarını içerir. Masaj teorisinin bir diğer yönü, tedavi edici masajın etkililiğinin arkasındaki mantığı dikkate alır. Değişik yaklaşımlara ve/veya türlere bakar ve neden o şekilde iş yaptıklarına değinir. Her iki bakış açısını da anlamak, iyileştirici masajın tam anlamıyla anlaşılması açısından çok önemlidir.

ankara bayan masaj – masöz masör teori bilgisi

Masaj terapisi teorisi, bir üniversite veya tedavi edici masaj terapisi eğitimi veren başka bir kurumda temel terslerin önemli bir parçasıdır. Fizyolojik ve fiziksel teori, nasıl masaj yapılacağını öğrenmenin temel bir parçasıdır.

Konuya teorik açıdan bakar. İlkeleri ve teknikleri, literatür, diyagramlar ve tanımlamalar yoluyla ele alır. İsveç Masajının beş temel  vuruşunun ne olduğunu anlatır ve isimleriyle birlikte öğrenmenizi sağlar. Hangi durum için hangi teknikler ve uygulamaların uygun olduğunu belirtir.

Teori, sizin vücudun çalışma şeklini anlamanız için gereken bilgiyi edinmenizi sağlar. Temel masajın gerekli bileşenlerini tanımlar. Başarılı bir Rolfing veya Miyofasiyal Çıkış Masaj Terapisi uygulayıcısı olmak için, bağ dokunun tanımını ve yerini bilmeniz gerekir. Eğer, manuel Lenf Drenaj Masajı yapmak istiyorsanız, lenf düğümlerinin amacını ve yerini bilmeye ihtiyacınız vardır. Eğer ters hareketler kullanırsanız, hiçbir sonuca varamazsınız. Bağ doku masajı düğüm çalışması veya bebek masaj terapisi için uygun değildir. Masaj terapisi teorisi sayesinde doğru hareket türünü ve o hareketi ne zaman nereye uygulayacağınızı öğrenmeniz gerekir.

Teori aynı zamanda, iyileştirici masajın belirli türlerinin neden işe yaradığını ya da yaradığına inanıldığını da anlatır. Teori, masaj terapisine Klasik Batı ya da Asya ya da Doğu yaklaşımlarının gerisinde yatan mantığı açıklar. Teori, enerji güçleri ve meridyen hatları gibi şeyleri ele almaktadır. Bunlar, uygulayıcılara hünerlerini ve mesleklerini uygulamada destek olur. Böyle teorik kavramları anlamadan, müşterilerine süreci anlatamazlar.

Oryantal Masaj Terapisi, bizzat kanalların bir teorisine veya jing luo’ya dayanır. Bu teoriye göre bütün sağlık sorunları jing lunun tıkanması yüzünden ortaya çıkar. Bir uygulayıcı, kanalları taraklama yaparken, qi’yi ve kanı etkinleştirme ve düzenleme yollarını öğrenir. Yöntem, masaj türünden masaj türüne göre değişir.

ankara bayan masaj – refleksoloji

Modern Refleksoloji eski bir Mısır ve Çin geleneğinden alınmış modern Amerikan uygulamasıdır. Refleksolojide, vücut ile ilişkili refleks bölgeleri tüm ayak üzerinde yer alır. Bir refleksolojist bu bölgelerin yerini ve belirli bir ankara bayan masajvücut parçası ile ilişkilerini öğrenir.

Teori; ayaklarda dengeyi onardığınız zaman, vücutta da dengeyi onarırsınız fikrine dayanır. Alternatif tıbbın pek çok çeşidinin kullanıldığı durumlarda olduğu gibi, teoriyi desteklemek için araştırmalardan edinilen bir miktar bilimsel kanıt vardır.

Refleksoloji, basınç noktası masaj terapisinin bir türüdür. Belirli noktalara uygulanan parmak, el ve dirsek basıncı uygulanmasına dayanan başka tür iyileştirici masaj çeşitleri de vardır. Shiatsu, lenfatik sıvının akmasına yardım etmek için parmak basıncına bağlıdır.

Acupressure’ın bir şekli olan Shiatsu, belirli basınç noktalarına bastırmak için parmakları ve diğer vücut parçalarını kullanır. Shiatsu’da 365 kadar basınç noktası veya Tsubolar vardır.

Teori, Qi’nin kanallar boyunca serbestçe akışına izin verecek şekilde doğru basınç noktasına bastırma ilkesine dayanır. Ankara ilinde bu tekniği uygulayan az sayıda masöz vardır.

ankara bayan masaj – reiki

Reiki’de, uygulama teorisi bir Evrensel Yaşam Gücü kavramına dayalıdır. Bu Ki’dir(aynı zamanda Qi veya Chi olarak da bilinir). Masaj yapılan kişinin vücudu boyunca enerji gücünü yönlendirmekten ziyade, Reiki bunun tersini yapar. Uygulayıcı, masaj yapılan kişinin enerjiyi çektiği kanaldır. Reikide niyet önemli bir faktördür.

Masaj terapisinin her türünde, masajın hareketlerinin ve tepkilerinin arkasında bir teori vardır. Batı ve Doğu-temelli yaklaşımlar arasında keskin bir fark vardır. Batı gelenekleri endorfinlerin salınımı ve kas etki ve tepkisini dikkate alırken, Doğu felsefesi enerji ve yaşam güçlerine odaklanmaya eğilimlidir.

Ortak iki şeyleri vardır. Benzer sonuçlara ulaşırlar. Bu sonuçlar aynı zamanda teorinin parçasıdır. Sonuçları veya yöntemleri hesaplamak için veya açıklamak amacıyla çok az bilimsel veri veya kanıt vardır. Araştırma ve ölçme yöntemleri tamamen eksik olabilir, çünkü bilim adamları enerji-güçleri ile başedebilme konusunda yetersizdir.

Daha önceki yazılar gibi bu yazımızın hoşunuza gittiğini umarız. ankara bayan masaj arayışınızda size yardımcı olabildi isek, ne mutlu bize!

ProMasöz – ankara bayan masaj için doğru adrestesiniz!

Eposta Adresiniz Adınız