anadolu yakası masöz

Eğer anadolu yakası masöz arıyorsanız doğru adrese geldiniz, size bilgi vermekten ve yol göstermekten mutluyuz. Tabii anadolu yakası demek, istanbul demektir. :-)

Dilerseniz profesyonel masöz bulmak için istanbul ilan sayfamıza bakın, size uygun olduğunuzu düşündüğünüz masöz bayanı arayıp tanışın, konuşun, anlaşırsanız hizmet alın.

Dilerseniz bu yazımızda çok farklı bir konu olan hint baş masajı üzerinde bilgi verelim.

anadolu yakası masöz – hint baş masajı

Hint kafa masajı hem bir sanat hem de bir bilimdir. Saçları  güçlendirmek, parlatmak, ve sağlıklı kılmak, gerilim ve migren baş ağrılarını iyileştirmek, uykusuzluk ve bölünmüş uykuya çare olmak, stres ve bağlı olduğu hastalıkları iyileştirmek, sırt, omuzlar ve boyundaki gerilimi azaltmak gibi pek çok faydası vardır.

Hint baş masajı son derece rahatlatıcı bir terapidir ve size rahatlık, huzur, yenilenmişlik ve tazelik hissi vererek beden, zihin ve ruhunuzdaki denge ve harmoniyi elde etmenize yardımcı olur.

anadolu yakası masöz – nedir ve nereden gelir

Hint baş masajı birçok masaj tekniğin bileşimidir ve terapistten terapiste farklılık gösterebilse de hepsinin ortak noktası hem bir bilim hem de bir sanat olduğu yönündedir.  Tabii bunu bulabileceğiniz anadolu yakası masöz anadolu yakası masözsayısı azdır. :-) Her dokunuş zihni, bedeni ve ruhu aynı anda etkiler ve her dokunuş sanatın bir parçasıdır. Her terapist masaja kendi enerjisini katar.

Bu masaj türü Ayurveda’nın Veda’ya ait bilgeliğinden – yani binlerce yıl önce Hindistan’da  doğmuş olan eski iyileştirme sistemi -  gelir. Geleneksel olarak kafa masajı, Hindistan’da doğum sonrası yapılır.

Dolaşımı artırmanın yanı sıra, annenin bebeğin kafasına nazik dokunuşları rahatlatıcı ve sakinleştiricidir. Enerji birbirine geçer; yankılanır.

Birçok kişi bebeğin kafasında bulunan “bıngıldak” olarak bilinen noktayı bilir. Bıngıldak, kafatasındaki iki kemiğin arasında bulunan boşluğu kapatan zardır ve bebek yaklaşık 9 aylık oluncaya kadar da burası tam anlamıyla kapanmaz.

Bebeğin yaşamının ilk dönemlerinde, bıngıldak  nedeniyle, nemlendirici yağlar ile baş masajı yapmak sinir sistemini etkiler ve bu da beyin gelişimi ve fonksiyonları  ve görme duyusu için faydalıdır.

Hintli anneler  masajı yağa batırılmış bir pamuğu bebeğin başında gezdirerek yaparlar ki, en fazla fayda sağlanabilsin. Geleneksel olarak susam, hardal, Hindistan cevizi, badem ve zeytin yağı kullanılır. Günümüzde terapistler bu faydalı yağları başka var olan faydaları nedeniyle de baş masajında sıkça kullanırlar.

Yaklaşık yüzde sekseni küçük kırsal bölgelerde yaşayan Hindistan nüfusunda baş masajı oldukça yaygındır. Bu masaj eğlenceli bir sosyal ve ailesel aktivitedir ve sanat olarak nesilden nesile aktarılır.

Sadece aileler arasında sınırlı kalmayıp, Hintli berberler tarafından da ‘champi’ adı altında uygulanır. İngilizce “şampuan” sözcüğü de ne ilginçtir ki bu “champi” kelimesinden gelmektedir.

anadolu yakası masöz – hint baş masajı fayda

Usulüne uygun yapılan Hint Baş masajı:

santral sinir sistemini güçlendirecek ve tüm vücut sisteminin kendisini yenilemesine ve onarmasına yardımcı olacak,

enerji seviyesini yükseltecek,

gerilim ve migren tipi baş ağrılarını azaltacak,

kan basıncını düşürecek,

sakinlik, rahatlık ve huzur gibi duygular kazandıracak,

stres, kaygı, depresyon ve diğer stresle ilgili durumlardan kurtulmayı sağlayacak,

beyne giden oksijen glikoz salınımını artıracak ve böylece beyin fonksiyonlarını optimum seviyeye getirerek konsantrasyonu ve berraklığı artıracak,

kan akımını artırarak vücudun toksinlerden arınmasını sağlayacak,

ağrıyı hızla hafifletecek, boyun, sırt ve omuzlardaki gerilmiş ve tutulmuş kasları rahatlatacak,

kafadaki belli marmalarda (baskı noktaları) enerji temizliği ve dengelenmesi sağlayacak,

üç temel kafa çakrasını uyararak zihin, beden ve ruhun dengesini ve yenilenmesini sağlayacak,

saç parlaklığı ve uzamasını sağlayacak,

erken dökülme ve beyazlamayı engelleyecek,

sakin ve rahat uyku ile iyi bir uyku düzeni sağlayacak,

elektro kimyasal dengeyi koruyarak, yenilenme ve istikrar sağlayacak,

büyüme ve beyin gelişimi için önemli olan belli hormonların salgılanmasını da artıracaktır.

Modern dünyanın sebep olduğu stres ve gerilim bize gevşemek için çok az fırsat bırakmaktadır. Çoğu kimse yenilenmek ve rahatlamak için kendilerine gerekli zamanı ve mekanı ayıramamakta; bedenleri, ruhları ve zihinleri için gerekli olan doğal ve harmoniye sahip o dengeyi yakalayamamaktadır.

anadolu yakası masöz – stres

Ne kadar şaşırtıcıdır ki, doktora başvuran kişileri yaklaşık yüzde 75’inin sıkıntısı stres kaynaklıdır. Bunlar genelde sindirim sistemi problemleridir (IBS, ishal, kabızlık), ülser, uykusuzluk, yüksek tansiyon, ruh hali değişiklikleri, hipokondri, bölünmüş uyku, iştah kaybı ve baş ağrısı da stresle ilişkilendirilebilecek diğer rahatsızlıklardır.

Stres kaynaklı sıkıntılara çözüm ararken insanların stresi yaratan nedenlere daha yakından bakmaktadır. Bu açıdan stres tedavisinde çok etkin bir yöntem olarak, baş masajı da kişilerin kendilerini daha iyi anlamalarına ve böylece iyi kişisel enerjilerini kullanarak daha hızlı iyileşmelerine sebep olmaktadır.

Umarız anadolu yakası masöz başlıklı ve hint masajı hakkında bilgi verdiğimiz bu yazımız size faydalı olmuştur.

ProMasöz - anadolu yakası masöz için doğru bilgilenme adresindesiniz

Eposta Adresiniz Adınız