alanya masaj

alanya masaj arıyorsanız doğru sayfaya geldiniz. Masaj konularında birçok yazımız var ve bilgi düzeyinizin artarak doğru seçim yapmanızı sağlamaya çalışıyoruz.

Ayrıca ilan sayfalarımızda, alanya masaj için antalya ilan sayfası, profesyonel ve kaliteli masöz ilanları yayınlıyoruz ki size uygun olabilecek masözü arayın, konuşun ve sonra hizmet alın. Alanya masaj için ayrı masöz sayfalarımız yok, çünkü antalya ilan sayfamızda az sayıda kaliteli ve elit ilan yayınlamaktayız, masözün yerini tanıtımında belirtiyoruz.

Alanya turistik bölgelerimizden biri olduğu için özellikle yazları çok sayıda turist çekiyor. Artan turizm hizmetler sektörünü de geliştiriyor ki bunların başında masaj hizmetlerinin yer aldığı sağlık sektörü geliyor. Dilerseniz bu yazımızda seks ve masaj ilişkisi, yani daha iyi bir seks için neden masaj sorusunun cevabı konusunu (erotik masaj ve ötesi) açalım. Diğer yazılarımızda konuyu genişleterek ele almaya devam edeceğiz.

alanya masaj – erotik masaj

Başlamadan önce, size hatırlatmam gereken önemli bir şey var: Harika bir masaj yapmayı öğrenmek, harikulade bir tecrübedir. Ancak masaja başlamadan önce, birkaç şey iyice anlaşılmalı.

Masaj uygulayacağınız partnerinizin herhangi bir hastalığı veya ağrısı var ise, nitelikli bir tıbbi uzmana danışmadan asla erotik masaj uygulamayın.

Bu videodaki erotik masaj talimatları sadece eğlence ve zevk için temin edilmiştir. Bu videoda sunulanların hiçbirisi, herhangi bir şekilde hastalık, rahatsızlık veya başka tıbbi sorunları tedavi edici veya iyileştirici değildir.

Eğer birine erotik masaj vermek konusunda  kuşku veya şüpheniz var ise, masajı uygulamaya başlamadan önce tıbbi bir danışma için nitelikli bir uzmana başvurma sorumluluğu tamamen size aittir.

Şimdi başlayabiliriz. :-)

alanya masaj – cinsel duygulara etkisi

Eğer daha önce size hiç masaj yapıldıysa, öyleyse muhtemelen cinsel  duyguları ne kadar uyarıcı olduğunu biliyorsunuzdur.Masaj sadece masaj masasındayken sağlıklı ereksiyon oluşturmanıza neden olmaz, aynı zamanda bittiğinde cinsel gerginliğinizden kurtulmak için arayışa girmenizi sağlar. Tahmin edin? :-)

Aynı durum kadınlar için de geçerli.Hatta profesyonel masaj yaptığım kadınlardan, masaj sonrasında benden cinsel olarak tahrik olduklarını söyleyen her kadından birer dolar alsaydım, şimdiye zengin olmuştum!

Masajın faydaları sayısızdır. Sadece sizin duygusal, fiziksel ve ruhsal sağlınızı arttırmakla kalmaz, aynı zamanda partnerinizle olan ilişkinizi hem yatak odasının içinde hem yatak odasının dışında geliştirmenize yardımcı olup samimiyeti ve cinsel arzuları arttırır, güveni teşvik eder.

alanya masaj – insan vücudu dokunmak için tasarlanmıştır

Beynimiz ve vücudumuz her açıdan karmaşık bir şekilde dokunmak için tasarlanmıştır. Vücudumuzun en geniş organı derimiz olduğu için, dokunmaya bu kadar fazla ihtiyaç duymamız normal olsa gerek.

alanya masajİnsanların dili geliştirmesinden çok önce, duygularımızı ifade edip iletişim kurmak için dokunuşlara son derece muhtaçtık. Mutluluk, kızgınlık, acı, üzüntü veya aşk gibi duyguların hepsi bir çeş dokunuş ile ifade eiliyordu, aynen hayvanların çoğunda olduğu gibi.

Yoğun program ve uzun çalışma saatlerinden oluşan modern çağımızda bile, yoğun bir günün sonunda partnerinizden gelen bir sarılma, öpücük veya okşamadan daha rahatlatıcı bir şey yoktur.

Arkadaşınız tarafından platonik bir dokunuş bile dürtülerinizi uyandırabilir. Arkadaşınız tarafından, sırtınıza teşvik edici bir sıvazlama veya sempatik bir sarılma aldıktan sonra ne kadar harika hissettiğinizi bir düşünün. Bunların hiçbiri tesadüf değil. Dokunuşlara karşı bu fiziksel ve dugusal tepkimizin arkasında biyolojik bir sebep var.

Dokunmak, insanlar arası sosyalleşmenin derinden kökleşmiş bir şeklidir ve sağlıklı fiziksel ve duygusal gelişim için gereklidir. Hatta birçok araştırma, çocukluk döneminde bolca sağlıklı fiziksel dokunuş alan çocukların sağlıklı ve çok yönlü bireyler olarak gelişmeleri daha yüksek olasılık.

Dokunuş, bebeklik döneminde de son derece önemli. Michael L.Commons ve Patrice M. Miller tarafından, Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümünde yapılan araştırmaya göre, annesinin dokunuşlarından ayrılmak bebeğin beyninde değişimlere neden olabilir ve erişkin döneminde strese daha duyarlı yapar(Powell, 1998). Bebeklik döneminde en temel ihtiyaçlarımızdan birisi dokunmaktır(Zeman, 2001).

alanya masaj – duygusal gelişim

Fiziksel dokunuş duygusal gelişimimizde de önemli rol oynar, üstelik sadece bebekliğimizde değil. Araştırmalar gösteriyor ki, yetişkin kadın ve erkeklerde devamlı sevgilisinin şehvetli okşamalar ve sarılmalar gibi dokunmalara maruz kalanlar, çok sık fiziksel olarak dokunuşlara maruz kalmayanlara göre, daha mutlu ve memnun oldukları rapor edilmiştir.

Kendi tecrübelerimizden sarılmanın ve dokunuşun, kişisel ilişkilerimizi nasıl etkilediğini kolaylıkla görebiliriz. Araştırmalar da sevginin bu fiziksel ifadesinin,  duygusal bağlarımızı güçlendirebileceğini desteklemeye devam ediyor.

“The How of Happiness” kitabında, yazar Sonja Lyubomirsky fiziksel dokunuş hakkındaki çeşitli çalışmaları tartışıyor. Böyle bir araştırmada öğrenciler iki guruba ayrılıyor. Bir grup kontrol gurubu olup, hiçbir görevi yok.

Sadece hayatlarına her zamanki gibi devam ettiler. Diğer grup ise 30 günlük bir süre boyunca her gün gidip beşer sarılma alıp versinler. Araştırma ortaya koydu ki, sarılanlar daha mutluydu(Lyubomirsky, 2008).

Lyubomirskyi’nin kitabında tartışılan başka bir araştırma, kocalarından sarılma ve diğer fiziksel dokunuş türleri alan kadınların, kocalarından okadar da sık sarılma almayan kadınlardan, daha düşük tansiyona sahip oldukları gösterilmiş(2008).Ek olarak, neşeli ve sevgi dokunuşları, bizim için önemli olan kişilere daha yakın hissetmemizi sağlar. Dokunmak, aynı zamanda inanılmaz bir şekilde, dokunan kişiye karşı olan iyimser ve pozitif duyguları arttırır (Lyu- bomirsky, 2008).

Araştırmalar bu noktada bitmediği gibi, dokunmanın yararları da bitmiyor. Birçok araştırma göstermiştir ki, masaj sanatının aracılığı ile, partnerler sağlığın çeşitli faydalarından yararlanmalarını sağladığı gibi, cinsel ilişkilerini de geliştirir.

Umarız yazımız ilginiz çekti, lütfen tanıdıklarınızla paylaşmayı unutmayın. :-) Dilerseniz antalya masaj yazımızı da okuyun! Alanya masaj başlığı ile açtığımız konuya, diğer yazılarımızda devam edeceğiz!

ProMasöz – alanya masaj için doğru adres

Eposta Adresiniz Adınız