adana masaj

Eğer adana masaj arıyorsanız öncelikle sitemizdeki masöz ve masaj üzerine yazıları okuyarak bilginizi artırabilirsiniz. Oldukça geniş bir dünya olmasına rağmen masaj konusunda bilgili insan sayısı azdır. Hele Adana gibi büyük şehirlerde profesyonel masöz bulmak hiç kolay değildir. Biz size hem bilgi, hem aradığınız masöz bulma anlamında yardımcı oluyoruz.

Dilerseniz masöz ilanları sayfamıza bakarak size uygun masözü arayıp tanışabilirsiniz. Bu yazımızda boyun ve omuz masajı yapmanın 7 püf noktası ve tatlı badem yağı masajı üzerinde duralım.

adana masaj – boyun ve omuz masajı

Şimdi harika ve etkili bir boyun masajı yapmanın 7 püf noktası üzerinde duralım. Etkili bir omuz ve boyun masajı yapmayı bilmek iyidir. Bu sayede etrafınızdakilere yorgun bir iş günü sonunda rahatlamaları için yardımcı olabilirsiniz. Size yapması için birini bu konuda eğitmek de başka bir avantajdır. Bu masaj yapılışı kolay olanlardandır, çünkü yaptırmak için kimsenin uzanması gerekmez.

Bu masajı almak için bir profesyonele gidilebilir, örneğin adana masaj profesyoneli, ancak nasıl yapıldığını bilmek de gitmediğiniz zamanlar için faydalı olacaktır. Boyun ve omuz masajının doğru yapma konusunda birkaç püf noktası aşağıdadır:

adana masaj – 7 Püf Noktası

Kişiyi sırtını elleyebilecek şekilde önünüzdeki tabure veya koltuğa oturtun. En çok gerilimin nerelerde olduğunu anlayabilmek için omuz ve boynuna dokunun. Bu bölgeler özel itina gerektirecektir. 

Her bir eliniz bir omuz üzerinde olacak şekilde (boyunun tam yanından) yavaşça ovalamaya ve kası sıkmaya başlayın. Bunu yaparken baş parmaklarınız bir miktar sırtın üzerinde olsun. Yaptığınız kişiye basının çok olup olmadığını sorun. Unutmayın amacınız acı vermek değil, rahatlatmak. 

Aynı zamanda ellerinizin kenarlarını sanki bıçakla doğrama yaparmışçasına bir omuzdan diğerine dolaştırabilirsiniz. Bu hareket gevşemeyi bir öncekinden çok daha fazla sağlayacaktır.

Omuzlar rahatladıktan sonra boyuna gelebilirsiniz. Parmak uçlarınız ile boyunun her iki tarafına da masaj yapın. Omurganın yanlarına hafifçe baskı yapın, omurganın kendisine değil. Boyunda yukarı ve aşağı doğru dolanın.

Kişi kendini daha iyi hissettiğini belirtene kadar omuz ve boyun masajına devam edin. En gergin yerlerin üzerinde daha fazla durun ve gevşediklerinden emin olun.

Bu masajı bitirmenin en güzel yolu bir kafa masajıyla sonlandırmaktır. Bu bölge vücutta en kolay masaj yapılacak yerdir. Parmaklarınız ile kafa derisini yavaşça oynatın ve sırayla tüm başa bunu yapın. Arkaya, kenarlara, tepeye ve alına da uygulama yaptığınızdan emin olun. En azından bir elinizi masaj sırasında kafa üstünde bulundurursanız masaj çok daha etkili olacaktır.

Masaj sonunda sıcak havlu uygulaması yapabilirsiniz. Bu sizin tercihinize bağlıdır, ancak masajı alan kişinin deneyimini daha da iyileştirecektir.

Bunlar masajı evde nasıl yapabileceğinize dair ipuçlarıdır. Bunları öğrenmeleri için başkaları ile de paylaşabilirsiniz. Elbette, eğer boş bir gününüz var ise ve rahatlamak istiyorsanız gidin ve profesyonel birinden bu hizmeti alın. Böyle bir terapist vücudunuza yapacağı masajla pek çok probleme engel olabilir.

Bir profesyonel başınızdan ayağınıza kadar nasıl bir masaj yapacağını bilir ve birçok teknik kullanarak etkin ve tatmin edici bir deneyim yaşatabilir.

adana masaj – badem yağı masajı

Tatlı badem yağı masajının cildinize çok faydalı olacağını biliyor muydunuz? Bu yağ tatlı bademlerin kurumuş çekirdeklerinden üretilir ve B6, B2, B1, E ve A vitaminleri açısından çok zengin bir kaynaktır. Tatlı badem yağı ile yapılmış bir masajın faydaları için okumaya devam edin.

Bademsi kokusu, açık sarı rengi ve berraklığı ile badem yağı cilt için en iyi doğal yağlardan birisidir. Adana ilimizde de bulunabilir. Aslında tatlı badem yağı yıllarca birçok güzellik ürününün ana içeriği olarak kullanılmıştır.

Günümüzde, badem kokusu aromaterapi olarak yapılan vücut masajlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Dilerseniz masaj masöz yazımızı ayrıca okuyunuz. Saf badem esansı daha az yağlıdır ve çok kuvvetli bir koku olmadığından tüm cilt tipleri üzerinde kullanılabilir. Yani normal, kuru veya yağlı cildiniz bile varsa bu yağı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

adana masaj – badem yağı masaj faydaları

Herhalde bu masaj türünün en önemli faydası yüzünüze ve vücudunuza masaj yaparken badem yağını kullanabilmenizdir. Adana genellikle sıcak bir ilimizdir, ama badem yağı kullanmak için sıcaklık olumsuz bir faktör değildir. Öncelikle, badem yağı ile yapılan vücut masajından gelecek faydalara bir göz atalım.

adana masajYağ çok çabuk emilen güzel bir nemlendiricidir. Bu da cildinize parıltılı ve yumuşak bir görüntü verirken vücudunuzdaki nemi de dengeleyecektir.

Netice olarak yağ cildi yenileyecek, onu güzelleştirecek ve size daha genç bir görünüm katacaktır.

Cilt alerjileri ile ilgili problemleriniz var ise, bu yağ size iyi gelecektir. Cildinize düzenli olarak doğal bir yağ ile yaptıracağınız masaj, kaşınmaları ve tahrişleri engelleyecektir.

Yağ masajı aynı zamanda çok kurumuş ciltteki soyulmuş, dökülmüş ve çatlamış görünümü de tedavi edecektir. Dirsekler, diz kapakları, topuklar ve ayaklarda kullanıldığında cildiniz kendini tamir edecek ve daha yumuşak olacaktır.

Tüm bunlara ek olarak, badem ekstresi yüksek derecede linoleik ve oleik asitlerini içerir ki bu da kas ağrılarının dindirilmesine yardımcı olur.

adana masaj – yüz masajı

Eğer pürüzlü ve kuru bir cildiniz var ise, yatmadan önce doğal bir yağ ile yüzünüze yapacağınız masaj nemini cildinize geri kazandıracaktır.

Eğer sarkmakta olan bir cildiniz ve göz altı morluklarınız var ise, bu masaj size daha da çok fayda sağlar. Sonuç olarak cildiniz daha sağlıklı, yumuşak ve esnek olacaktır.

Tatlı badem yağı ile yüzünüze yapacağınız masajlar lekeleri ve siyah noktaları da azaltacaktır. Cildiniz zamanla daha da iyileşecek ve doğal olarak parıldayacaktır.

Bu yağ ile masaj aynı zamanda kırışıkları da azaltacaktır. Kendi anti-aging ürünleriniz yerine badem yağı kullanırsanız, aradaki büyük farkı hissedeceksiniz.

Bu doğal yağ aynı zamanda sivilce dahil tüm kötü görünümlü yaralar için de birebirdir, çünkü bakterilere karşı savaşacak anti mikrobiyel özelliklere sahiptir.

Sonuç olarak doğal badem yağı masajı cildinizin yapısını değiştirerek, daha sağlıklı ve güzel yapacaktır. İster Adana, ister İstanbul, nerede olursanız olun, siz de deneyin. :-)

Umarız adana masaj başlıklı ve farklı iki konuyu ele aldığımız bu yazımızı beğendiniz, sosyal medyada paylaşmanız ricası ile sevgi ve saygılar sunarız.

ProMasöz – adana masaj konusunda size yol gösterir

Eposta Adresiniz Adınız